ad2
ad2
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)

Nie porzucaj zwierząt

Wakacje to piękny czas letniego wypoczynku ale… czy wiecie, że w miesiącach letnich liczba porzuconych zwierząt wzrasta o 30 procent w porównaniu do pozostałych miesięcy roku? Już po raz kolejny Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce realizuje cykliczną kampanię wakacyjną „Nie porzucaj”,  która została zapoczątkowana w 2007 roku pod patronatem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Bezgranicznie ufający właścicielowi pies czy kot nie mogą pojąć tego, co je spotkało, dlatego bardzo często zwierzęta oczekują  w  miejscu  ich  porzucenia na swojego pana,  bywa,  że  całymi tygodniami. Niektóre  z nich  za swoją wierność płacą najwyższą cenę, umierając w cierpieniu z powodu wycieńczenia organizmu lub ginąc pod kołami samochodów. Nawet umierając, ciągle czekają na swojego towarzysza życia, który przywiązał ich do drzewa!

Reaguj i nie bądź obojętny na cierpienie zwierząt!

Nie możesz zabrać zwierzęcia na urlop?
•    Powierz opiekę nad nim komuś z rodziny.
•    Poproś o opiekę nad nim znajomych.
•    Oddaj zwierzę na czas urlopu do hoteliku dla zwierząt.
Pamiętaj, porzucenie psa lub kota to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat pięciu!
Co musisz wiedzieć będąc na wakacjach, kiedy widzisz porzucone bądź ranne zwierzę?
Przede wszystkim zabezpiecz miejsce gdzie znajduje się poszkodowane zwierzę w sposób gwarantujący jemu ochronę przed np. innymi uczestnikami ruchu drogowego.

Skontaktuj się z numerem alarmowym 112 lub 997 w przypadku rannego lub martwego zwierzęcia.
Skontaktuj się z najbliższym urzędem gminy w przypadku porzuconego lub błąkającego się psa.
Ustawa o ochronie zwierząt w szczególności ujmuje formę znęcania się nad zwierzęciem poprzez jego porzucenie, a więc świadome rozciągnięte w czasie zadanie z premedytacją bólu i cierpienia psu lub kotu.

Link do spotu kampanii na Facebook MailScanner has detected a possible fraud attempt from „mail.great-news.pl” claiming to be https://www.facebook.com/tozpl/videos/951982971649803/
Link do spotu kampanii na You Tube MailScanner has detected a possible fraud attempt from „mail.great-news.pl” claiming to be https://www.youtube.com/watch?v=WL8WvABWVoM

__

Brzesko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.