Policjanci odzyskali skradziony skuter i rozliczyli złodzieja

Dzięki zaangażowaniu policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku skradziony na terenie gminy Dębno skuter wrócił w ręce prawowitego właściciela. Kryminalni szybko wytypowali mężczyznę, który stał za kradzieżą. 28-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego usłyszał już zarzuty w tej sprawie.

Do kradzieży doszło 28 maja br. w godzinach wieczornych. Z terenu prywatnej posesji w gminie Dębno zniknął skuter warty 9 tysięcy złotych. Jego właściciel o kradzieży zawiadomił mundurowych podając jego numery i cechy charakterystyczne. Policjanci od razu rozpoczęli poszukiwania skradzionego pojazdu i osoby, która dopuściła się kradzieży. Intensywność działań oraz praca operacyjna przyniosła pozytywne rezultaty a typowania kryminalnych co do sprawcy okazały się trafne. Mężczyzna został zatrzymany. To znany już z wcześniejszych konfliktów z prawem 28-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Policjanci odzyskali też skuter, który sprawca na widok przejeżdżającego radiowozu w obawie przed kontrolą drogową pozostawił przy jednej z ulic w Brzesku. Odnaleziony jednoślad nie nosił żadnych śladów uszkodzeń. Po wykonaniu oględzin od razu trafił do prawowitego właściciela.

4 czerwca br. policjanci przedstawili 28-latkowi zarzut kradzieży, mężczyzna przyznał się do niego. Za kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, aby zminimalizować ryzyko utraty naszej własności zadbajmy o właściwe zabezpieczenie pozostawianego mienia, mając na uwadze zarówno tereny prywatnych posesji, jak również miejsc takich jak; ulice, bramy wjazdowe do posesji, tereny szkół oraz inne podobne miejsca użyteczności publicznej. Nawet najprostsze zabezpieczenie np. założenie blokady, pozostawienie pojazdu pod okiem kamery, może utrudnić kradzież. Ważne jest, aby znać jego markę, typ i numer fabryczny. Możemy też sfotografować jednoślad. To pomoże Policji go zidentyfikować i odzyskać skradzione mienie.

__

KPPSlider


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *