Pierwsza ofiara wypoczynku nad wodą – policjanci apelują o ostrożność

Słoneczna pogoda i wysokie temperatury powodują, że wiele osób korzysta z wypoczynku nad wodą. Niestety przeceniając swoje możliwości i umiejętności niejednokrotnie narażamy się na ogromne niebezpieczeństwo wchodząc do wody w miejscach nieznanych czy też niestrzeżonych przez ratowników. Pamiętajmy, że zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą może nas uchronić przed tragedią.

Policjanci z Czchowa pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło w środę (30.05) przed godziną 16.00 w Jurkowie. 18-letnia kobieta z grupą znajomych weszła do wody, nagle zniknęła pod taflą i nie wynurzyła się. Jej znajomi natychmiast powiadomili służby ratunkowe. Już po chwili na miejscu pojawili się policjanci, którzy od razu rozpoczęli poszukiwania. Jeden z nich posiadający uprawnienia ratownika wskoczył do wody i zlokalizował leżącą kilka metrów pod wodą 18-latkę. Policjant wspólnie ze strażakami, którzy dołączyli do akcji ratunkowej, wyciągnęli ją na brzeg. Nastolatkę przetransportowano do szpitala. Niestety pomimo udzielonej pomocy, młodej kobiety nie udało się uratować.

Policjanci apelują aby podczas wypoczynku nad wodą pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa: jeśli to możliwe korzystajmy tylko z kąpielisk strzeżonych, nigdy nie wchodźmy do wody po wypiciu alkoholu, małe dzieci nigdy nie powinny kapać się same, po długim leżeniu na słońcu nie zanurzajmy się gwałtownie w wodzie (róbmy to stopniowo aby uniknąć wstrząsu termicznego), nie skaczmy do płytkiej wody oraz wody o niezbadanym dnie – taki skok może zakończyć się urazem kręgosłupa i często nieodwracalnym kalectwem.

___

KPPSlider


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *