Policjanci zaalarmowani o zaginięciu 4-latka. Na szczęście skończyło się jedynie na strachu.

Chwile grozy przeżyła matka 4-letniego chłopca, która na chwilę straciła malucha z zasięgu wzroku i nie mogła go odnaleźć. Zrozpaczona zwróciła się o pomoc do policjantów. Po przyjeździe funkcjonariuszy okazało się, że nieświadomy całego zamieszania chłopiec bezpiecznie spał w domu.

W czwartkowe (10.05) popołudnie, około godziny 17.00, brzescy policjanci odebrali zgłoszenie o zaginięciu 4-letniego chłopca w miejscowości Jasień. Do dyżurnego jednostki zadzwoniła przestraszona i zapłakana matka, która prosiła o pomoc w poszukiwaniu syna. Chłopiec bawił się w domu i wystarczyła chwila, aby zniknął z pola widzenia dorosłych. Kobieta przeszukała najpierw pomieszczenia w domu, a następnie zaczęła szukać w okolicy. W poszukiwania włączyli się też mieszkańcy i sąsiedzi. Kiedy chłopca nadal nie można było odnaleźć przerażona kobieta zadzwoniła na Policję prosząc o pomoc. Na miejscu natychmiast pojawili się policjanci, aby ustalić okoliczności jego zaginięcia i rozpocząć poszukiwania. Po przyjeździe funkcjonariuszy okazało się, że nieświadomy całego zamieszania maluch bezpiecznie spał w domu. Chłopiec był całkowicie schowany pod przykryciem, stąd też za pierwszym razem mama go nie zauważyła.

Zdarzenie na szczęście miało szczęśliwy finał i zakończyło się jedynie na strachu. Apelujemy do rodziców o czujność i rozwagę w opiece nad dziećmi.. Rodzice małego dziecka muszą być szczególnie wyczuleni, zwłaszcza, że nasze pociechy mają różne pomysły i często nie zdają sobie sprawy z zagrożeń. Najlepiej, aby malucha mieć cały czas w zasięgu wzroku. Czasami chwila nieuwagi może zakończyć się naprawdę tragicznie.

Kiedy zaginie dziecko…

Pamiętajmy, że zniknięcie dziecka należy niezwłocznie zgłosić na Policję. Jeżeli ocenimy, że naprawdę mogło coś się stać nie zwlekajmy ze zgłoszeniem, zwłaszcza jeżeli zbliża się noc. Im szybciej zaczniemy działać w takich sprawach, tym lepiej. Zdecydowanie przydatne dla funkcjonariuszy będzie aktualne zdjęcie malucha. Policjanci starają się uzyskać jak najwięcej informacji dotyczących osoby zaginionej, dlatego bądź cierpliwy, możesz być pytany o wszystkie szczegóły. Wywiad z rodzicami jest niezwykle istotny i może pomóc w poszukiwaniach. Naucz swoje dziecko, co powinno zrobić w sytuacji, kiedy się zgubi. Gdy znajdzie się w obcym miejscu – niech poprosi kogoś o pomoc lub czeka, aż odnajdzie go opiekun. Zadbaj o to, by już od najmłodszych lat dziecko wiedziało jak się nazywa i gdzie mieszka.

__

KPPSlider


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *