Mali goście w brzeskiej jednostce

Policjanci z brzeskiej komendy przyjmują u siebie specjalnych gości. Wczoraj (7.05) u policjantów zawitały dzieci z przedszkola “Tańczące Nutki” w Brzesku a dzisiaj maluchy z przedszkola “Stacyjkowo” w Jasieniu. Dzieci mogły z bliska przyjrzeć się pracy policjantów i zajrzeć do pomieszczeń, które na co dzień nie są dostępne dla osób postronnych.

Najpierw jednak najmłodsi spotkali się z technikiem kryminalistyki, który opowiedział im o swojej pracy. Dzieci z zaciekawieniem słuchały policjanta i oglądały wyposażenie “tajemniczej” walizki. Każdy mały gość mógł na pamiątkę zrobić sobie odcisk paluszka. Kolejno dzieci zwiedziły dyżurkę, pomieszczenia dla osób zatrzymanych i policyjną strzelnicę. Największy zachwyt wśród przedszkolaków wzbudziły policyjne pojazdy. Długa kolejka ustawiła się, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na policyjnym motocyklu.

Maluchy zawitały również w gabinecie szefa brzeskich policjantów. Pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Brzesku podinsp. Bogusław Chmielarz wysłuchał wrażeń podekscytowanych wizytą w brzeskiej jednostce dzieci, częstując ich słodkościami. Policjanci opowiadając o bezpieczeństwie na drodze wręczyli każdemu dziecku element odblaskowy – kamizelkę lub opaskę. Mali goście wraz z opiekunami podziękowali za miłe przyjęcie i z uśmiechem na twarzy opuszczali mury brzeskiej komendy.

___

KPPSlider


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *