XI Forum Inwestycyjne w Tarnowie już za nami!

W dniach 16 i 17 kwietnia w Tarnowie miało miejsce XI Forum Inwestycyjne.Tematyka tegorocznego Forum była bardzo bogata. Wiodącymi tematami były: technologie finansowe, nowe technologie w energetyce i w służbie zdrowia, nowoczesne systemy zarządzania w przedsiębiorstwach oraz praktyczne zastosowanie rozwiązań innowacyjnych w biznesie.

Organizatorem wydarzenia jest Instytut Studiów Wschodnich który od 11 lat do Polskiego Bieguna Ciepła i Stolicy Polskiej Chemii, jak nazywają Tarnów gospodarze, zaprasza przedstawicieli świata nauki, polityki i biznesu, żeby dyskutować o najnowszych kierunkach rozwoju w polskiej i europejskiej gospodarce.

W tym roku po raz pierwszy Forum odbyło się nie w Teatrze, jak do tej pory, lecz tarnowskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. W ten sposób Tarnów wykorzystała okazję aby promować funkcjonującą w tym mieście szkołę wyższą. Dało to okazję uczestnikom do zapoznania się z obiektami i możliwościami tarnowskiej uczelni, a wykładowcom i studentom niepowtarzalną szansę wysłuchania ekspertów na żywo.

Forum Inwestycyjne składa się z kilkudziesięciu wydarzeń − bloków tematycznych, paneli dyskusyjnych, wykładów, prezentacji oraz raportów. Do udziału w panelu pt: “Wyścig po startupy – kto wygra, a kto przegra: banki, fundusze inwestycyjne czy duże korporacje?” został zaproszony Tomasz Latocha Wiceprezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. który nie tylko podzielił się bardzo dużym praktycznym doświadczeniem w zarządzaniu portfelem kilkunastu spółek Start-upowych, które powstały przy udziale i finansowym wsparciu MARR S.A. ale również zaprezentował właśnie wdrażane najnowsze pomysły i projekty, miedzy innymi  Fablab Małopolska (z ang. Fabrycation Laboratory) – innowacyjnej pracowni z laboratorium, gdzie w praktyce można będzie sprawdzić każdy pomysł, oraz tworzony wspólnie z AGH Fundusz Inwestycyjny Aktywów Zamkniętych, który zajmie się wyławianiem i komercjalizacją najlepszych pomysłów powstających na małopolskich uczelniach. Bardzo ciekawa dyskusja zgromadziła pełną salę słuchaczy, dla których dedykowane są prezentowane projekty.

Tomasz Latocha, Wiceprezes MARR S.A. jako mieszkaniec subregionu tarnowskiego w sposób szczególny ceni sobie Forum Inwestycyjne w Tarnowie twierdząc, iż jest to nie tylko wspaniała promocja regionu, ale też inspiracja i wyjście na przeciw potrzebom środowiska startupowego, które coraz dynamiczniej uwalnia swój potencjał.

Właśnie dla takich najbardziej innowacyjnych startupów podczas Tarnowskiego Forum został zorganizowany konkurs „Startup Award” do którego wpłynęła rekordowa liczba ponad 100 zgłoszeń. Wstępną kwalifikację przeszło 78 przedsięwzięć młodych przedsiębiorców, którzy prezentowali swoje innowacyjne biznesy. W konkursie zwyciężyła Firma Michała Nowaka, twórcy i pomysłodawcy platformy handlowej, dzięki której sprzedawane są artykuły spożywcze o kończącej się dacie ważności. Zwycięzca odebrał czek na całkiem niebagatelną kwotę 100 tysięcy złotych.

Zdjęcia: tarnow.pl

Brzeskoinfo.plSlider


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *