Uczniowie Jedynki na praktykach zawodowych w Sewilli

111 uczniów klas trzecich Technikum im. J. Piłsudskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 od 26 lutego realizuje miesięczne praktyki zawodowe. Zdecydowana większość z nich ma możliwość zdobywania pierwszego doświadczenia zawodowego u lokalnych przedsiębiorców w ramach podpisanych porozumień.

A jak radzą sobie uczniowie, którzy na praktyki wyjechali do Hiszpanii?

Podróż do Hiszpanii przebiegła spokojnie. Pierwszy tydzień minął bardzo szybko. Uczniowie poznali miasto, pokonali pierwszy stres związany z praktyką zawodową. Na szczęście okazało się, że strach jak zawsze ma wielkie oczy. Po tygodniowym pobycie w schronisku Albergue Inturjoven uczestnicy wyjazdu zgodnie z planem przeprowadzili się do rezydencji należącej do goszczącej nas firmy Euromaind. Przebywają w typowej dzielnicy mieszkaniowej i będą obserwować zwyczajne życie w hiszpańskim mieście. Miasto jest piękne, ale głównym celem wyjazdu młodzieży jest realizacja miesięcznych praktyk zawodowych w celu poznania europejskiego wymiaru przyszłego zawodu.

Opiekę nad młodzieżą przebywającą w Hiszpanii sprawują pani Bożena Maksylewicz oraz pani Anna Smytry-Kamińska. To dzięki ich nadzorowi i ciągłemu motywowaniu oraz zaangażowaniu młodzieży możemy śledzić relację z praktyk na stronie: https://www.facebook.com/ZSP1-Espana

Organizatorzy mają nadzieję, że udział w projekcie pozwoli uczniom zdobyć doświadczenie zawodowe, rozwinąć kompetencje, a tym samym zwiększyć ich szanse na krajowym i europejskim rynku pracy. W czerwcu 2017 r. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) na realizację projektu „Kształcimy zawodowo! Mobilność uczniów i kadry ZSP Nr 1 w Brzesku” w wysokości 101 412,00 EURO. Projekt będzie trwał dwa lata i umożliwi wyjazd na praktyki do Sewilli w Hiszpanii 32 uczniom klas trzecich technikum w marcu i listopadzie 2018 r. oraz szkolenie w tym kraju dla 14 nauczycieli kształcenia zawodowego.

info/foto: www.zsp1-brzesko.edu.plSlider


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *