Pomagają i działają

Hufiec ZHP Brzesko już po raz jedenasty jest organizatorem zbiórki publicznej „Pomagamy i działamy”, z której większość zebranych środków wspiera dzieci przewlekle chore. Tylko w ubiegłym roku brzeskie zuchy i harcerze zebrali łącznie ponad 21.700 złotych, z czego 14.300 złotych przekazali chorym kolegom i koleżankom. Od 2008 r. kiedy hufiec po raz pierwszy rozpoczął tę charytatywną zbiórkę wsparł młodych mieszkańców naszego powiatu łączną kwotą 76 tysięcy złotych, z czego same brzeskie pięcioraczki otrzymały prawie 27 tysięcy.

Tegoroczna akcja rozpocznie się 22 lutego, w Dzień Myśli Braterskiej i potrwa do 22 marca. W tym roku społeczność hufca zdecydowała się wesprzeć siedmioro małych mieszkańców naszego powiatu. Szczep Czarny im. Bohaterów Państwa Podziemnego z Jadownik będzie zbierał pieniądze dla dwójki mieszkańców Jadownik – Weroniki i Patryka. Drużyna harcerska „Leśna dziatwa” z Mokrzysk w tym roku pomagać będzie chorej Klaudii. Harcerze z PSP nr 3 w Brzesku, PSP z Jasienia, PSP z Okocimia i Szczep im. Bohaterów Września z PSP nr 2 w Brzesku kwestować będą na rzecz siedmioletniego Jasia. W gminie Czchów druhny i druhowie zdecydowali się pomóc dwuletniej Karolince, dla której środki zbierać będą zuchy i harcerze z Tworkowej. Łukasza wesprą zbiórką harcerze z Czchowa i Jurkowa. Działająca w ramach brzeskich struktur, ale poza powiatem brzeskim drużyna z Radłowa będzie kwestowała na terenie swojego miasta dla Mateusza.

Idea Dnia Myśli Braterskiej niesie za sobą bardzo ważne przesłanie, jakim jest braterstwo, w tym przypadku dosłowne, gdyż brzescy harcerze świadomi wielu własnych potrzeb rok w rok w okolicach marca stają z puszkami, by dać świadectwo braterstwa ze swoimi chorymi rówieśnikami. Część zebranych środków wróci do nich w postaci nagród w konkursach hufcowych, dofinansowań do letnich obozów, biwaków itp. Liczymy na duży odzew wszystkich ludzi dobrej woli. (phm. Bartłomiej Turlej, komendant Hufca ZHP Brzesko)

__

Brzesko.plSlider


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *