Stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

Kolejny raz na drogach powiatu bocheńskiego Policja odnotowała przypadek lekceważenia zasad bezpiecznego poruszania się na drodze. Tym razem, w centrum miasta, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h nieodpowiedzialny kierowca pędził seatem 114 km/h.

Policjanci z bocheńskiej „drogówki” zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 64 km/h. Utrata prawa jazdy na 3 miesiące to nie jedyna kara dla tego kierowcy, gdyż został on również ukarany wysokim mandatem i punktami karnymi.

Osobowy seat, którym 24-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego przekroczył dozwoloną prędkość o 64 km/h został zatrzymany  2 lutego 2018 roku, około godziny 20:30 na ulicy Proszowskiej w Bochni.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za popełnione wykroczenie, 24-latek straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

 

W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO PRZYPOMINAMY !!!

Poruszajmy się z bezpieczną prędkością, stosujmy się do ograniczeń prędkości na drodze.

Prędkością bezpieczna –to taka przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

__

KPPSlider


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *