Ostatni weekend na drogach Tarnowa i regionu

Ostatni weekend to jeden wypadek drogowy, trzynastu nietrzeźwych oraz dwadzieścia siedem kolizji. Tylko w niedzielę trzech kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Do groźnego wypadku doszło w niedzielę (28.01) na granicy Lubinki i Szczepanowic. Kierujący suzuki nie zapanował nad swoim samochodem i wypadł z drogi uderzając w przydrożne drzewo. Podróżujący samochodem uciekli z miejsca wypadku, ale po kilkunastu minutach jeden z nich wrócił z obrażeniami głowy. Dziewiętnastolatek został przewieziony do tarnowskiego szpitala, gdzie zajęli się nim lekarze. Drugi uczestnik wypadku został zatrzymany przez policjantów, okazało się że jest nietrzeźwy, a w wydychany powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu. Dwudziestolatek przyznał się do prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Okoliczności oraz przyczyny wypadku wyjaśnią policjanci komendy miejskiej Policji.

W ciągu niecałej godziny na drodze wojewódzkiej W980 w Charzewicach trzech kierujących straciło uprawnienia do prowadzenia pojazdów ze względu na przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 kilometrów na godzinę. Rekordzistka w tym dniu rozpędziła swój samochód do prędkości 112 km/h. Za tego typu wykroczenia trzy kobiety straciły prawo jazdy na okres 3 miesięcy oraz do ich kont zostało dopisane po 10 punktów karnych. Dodatkowo policjanci nałożyli mandaty karne w wysokości po 400 złotych.

W dalszym ciągu apelujemy o nieprzekraczanie dozwolonych prędkości oraz dostosowanie jej do panujących warunków atmosferycznych. Zwracajmy szczególną uwagę w rejonie przejść dla pieszych, używajmy w swoich samochodach odpowiednich świateł. Pieszych natomiast uczulamy by w okresie wcześnie zapadającego zmroku nosili odblaski.

W ostatnim tygodniu tarnowska drogówka odnotowała w sumie 27 kolizji, udaremniono dalszej jazdy 13 nietrzeźwym kierującym z czego, aż 6 prowadziło pojazd mechaniczny. Zatrzymano w sumie 7 praw jazdy oraz 34 dowody rejestracyjne.

__

KMPgrupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *