Spotkania z policjantami przed zbliżającymi się feriami zimowymi

Ferie w województwie małopolskim jeszcze się nie rozpoczęły, ale brzescy policjanci już odwiedzają dzieci i młodzież w szkołach, aby przypomnieć im podstawowe zasady bezpieczeństwa. W trakcie spotkań funkcjonariusze udzielają cennych rad i wskazówek oraz podpowiadają jak uniknąć zagrożeń podczas zimowego szaleństwa.

W dniu 23 stycznia br. uczniowie klas I – III Publicznej Szkoły Podstawowej im. Br. Czecha w Iwkowej wraz z nauczycielami mieli przyjemność spotkać się z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego – kom. Tomaszem Nosalem i asystentem Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii- asp. sztab.  Bogumiłem Machajem z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.  Wizyta była związana ze zbliżającymi się feriami i realizacją programu „Bezpieczne Ferie 2018”. Policjanci  przeprowadzili prelekcję z uczniami  z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wręczając przy tym wszystkim dzieciom kamizelki odblaskowe pochodzące z darowizny przekazanej NSZZP – Zarząd Terenowy w Brzesku przez firmę Can-Pack. Takie działania ukierunkowane są na zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego jakimi są piesi.

W trakcie spotkania policjanci opowiedzieli o zagrożeniach podczas zabaw i sportów zimowych, bezpiecznych zachowaniach na stokach narciarskich oraz niebezpieczeństwach i konsekwencjach wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne. Przypomnieli co zrobić w sytuacjach wymagających udzielenia komuś szybkiej pomocy, wskazując, że najważniejsze w takim momencie jest najpierw wezwanie służb ratunkowych.  Przy okazji dzieci przypomniały sobie numery telefonów alarmowych, pod którymi zawsze uzyskają pomoc.

___

KPPSlider


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *