Od zawodów szkolnych do wojewódzkich

Pod koniec roku w  gminie Szczurowa odbywa się cykl turniejów mikołajkowych w unihokeja. Najpierw odbył się etap szkolny w którym brały udział pięcioosobowe reprezentacje klas IV-VI dziewcząt i chłopców. Meczom towarzyszyło bardzo dużo emocji, walki, zawziętości ponieważ każda klasa chciała być mistrzem szkoły. Wśród chłopców zacięta rywalizacja była pomiędzy klasą VI a V B. Te drużyny grały ze sobą dwa razy, w rozgrywkach grupowych, a drugi raz w wielkim finale. Obydwa mecze zakończyły się remisami 0:0 i dopiero karne wyłoniły mistrza szkoły, którym zostali chłopcy z klasy VI, a są to: Maciej Cholewicki, Michał Moskal, Wiktor Dzień, Artur Bach, Jakub Mika.
Wśród dziewcząt miał miejsce również pasjonujący pojedynek pomiędzy klasą VI i Va. W meczu grupowym lepsze były zawodniczki z klasy VI wygrywając 4:1, natomiast w finale musiały uznać wyższość swoich młodszych koleżanek, które pokonały je 2:0 i zostały mistrzyniami szkoły. Klasa V a grała w składzie: Magdalena Wojnicka, Nikola Kapa, Natalia Swornowska, Justyna Guzek, Zuzanna Klimaj.
Kolejnym etapem była rywalizacja gminna, w której startowało 6 drużyn chłopców i 5 dziewcząt. Bezkonkurencyjne wśród zawodniczek  okazały się uczennice ze szkoły w Szczurowej, które pokonały wszystkie swoje rywalki zdobywając komplet punktów. Skład drużyny: Magdalena Wojnicka, Nikola Kapa, Julia Pikoń, Julia Nosal, Edyta Kopacz, Zuzanna Klimaj, Julia Bylica, Natalia Swornowska opiekun Robert Dzień.
W turnieju chłopców mistrzami gminy zostali zawodnicy ze Szczurowej, którzy wywalczyli to trofeum również bez żadnej porażki. Skład drużyny: Nikodem Biale, Karol Dzień, Michał Moskal, Maciej Cholewicki, Jakub Mika, Filip Fijałkowski, Jakub Puskarz, Artur Bach opiekun Robert Dzień.
Podczas turnieju powiatowego, który został  zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Brzesku, Urząd Gminy Szczurowa, Szkołę Podstawową w Szczurowej oraz MKS  „Olimpijczyk” Szczurowa do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn. W zawodach, w których grano mecze „każdy z każdym” Szczurowa ponownie okazała się bezkonkurencyjna i wygrała rywalizację zarówno wśród chłopców jak i dziewczyn zostając mistrzem powiatu w tej dyscyplinie.
Wszystkie drużyny, które startowały w turniejach otrzymały pamiątkowe dyplomy a najlepsze zespoły puchary, medale i słodycze, które w imieniu fundatorów a byli nimi pan Andrzej Potępa Starosta Brzeski i pan Marian Zalewski Wójt Gminy Szczurowa, wręczyli organizatorzy turniejów.
Dzięki tym wygranym Szczurowa mogła reprezentować nasz powiat w finałach wojewódzkich, które miały miejsce w Trzebini. Zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców miała możliwość zagrania z najlepszymi drużynami unihokeja w swojej grupie wiekowej w województwie. Bardzo dobrze wypadła drużyna chłopców, która nie przegrała żadnego swojego meczu remisując ze szkołą z Oświęcimia 0:0, z Lubomierza również 0:0 i jak się później okazało z mistrzami województwa z Bolechowicami 1:1. Ostatecznie zajmując piąte miejsce.
Trochę słabiej wypadły dziewczyny, które dwa mecze przegrały z Lubomierzem 0:1 i Krynicą 0:2, jeden remisując 0:0 ze Świątnikami. W klasyfikacji końcowej zajmując siódme miejsce.
Na koniec trzeba tutaj wspomnieć, że w tym roku szkolnym to już czwarty finał wojewódzki z udziałem drużyn ze Szczurowej. Gratulujemy występów i życzymy dalszych sukcesów.
Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Gminy Szczurowa.

 

Robert Dzień, MKS Olimpijczyk


Slider


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *