Urwane koło czy niedbałość kierowcy.

14 grudnia br. w Tarnowie na ul. Kardynała Wyszyńskiego doszło do nietypowego zdarzenia drogowego. Z tylnej osi poruszającego się samochodu ciężarowego odpadły koła i siłą rozpędu przetoczyły się przez całą szerokość jezdni, zatrzymując się na poboczu. Na szczęście nie doszło do kolizji z innymi pojazdami. Zderzenie z rozpędzonym kołem, które waży około 80 kilogramów, mogłoby  być poważne w skutkach.

W tym miejscu należy przypomnieć, że po zmianie opon z letnich na zimowe warto sprawdzić czy   wszystkie śruby w kołach zostały prawidłowo dokręcone. Pośpiech w tym wypadku nie jest wskazany.  Uchroni nas to przed zdarzeniem, w którym możemy narazić inne osoby  na utratę zdrowia lub w najgorszym wypadku życia.

Natomiast około godz. 8.00 w Tarnowie na ul. Narutowicza doszło do potrącenia rowerzysty. Kierująca samochodem osobowym wyjeżdżając z ul. Tuchowskiej nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu ul. Narutowicza rowerzyście, który wyszedł ze zdarzenia obronną ręką, nie doznając żadnych obrażeń. Postępowanie zostało zakończone przez policjantów mandatem karnym.

Apelujemy do kierowców, by w okresie świątecznym, kiedy spieszymy bardziej niż zwykle,  zachowali  szczególną ostrożność. Pośpiech jest złym doradcą, a w przypadku kolizji lub wypadku podróż może wydłużyć się o kilka godzin. Lepiej jest dotrzeć na miejsce parę minut później, ale bezpiecznie!

___

KPPSlider


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *