Szczurowa- Kradzież w jednotach OSP

W dniu 16 grudnia w godzinach nocnych doszło do kradzieży sprzętu jednostki OSP Natków. Wartość skradzionego sprzętu strażacy wyceniają na około 5 tyś zł. Skradziono   radiostacje przenośne o wartości 3 tys zł, latarka szperacz, 2 latarki nahełmowe, paliwo ok 20 litrów, zestaw kluczy nasadkowych cowal , zestaw śrubokrętów  oraz odkurzacz samochodowy. To już nie pierwsza kradzież w jednostkach z Gminy Szczurowa. Okradziona została również OSP Rylowa. Do kradzieży doszło 8 grudnia. Skradziono dwie kosiarki, paliwo oraz krótkofalówki.

OSP jest po to by ratować czyjeś życie oraz mienie z własnej woli i zupełnie za darmo. Poświęcają swój czas, zdrowie w zamian za wyłącznie satysfakcję. Są tutaj dla Was, dla Ciebie szanowny złodzieju również.
Chcą nieść pomoc, ale bez sprzętu jest to praktycznie niemożliwe. Kiedyś może zdarzyć się tak, że i Ty będziesz potrzebował pomocy. A nawet jeśli nie Ty to ktoś bliski, a tego sprzętu zabraknie… Jeśli masz za grosz godności i honoru przemyślisz to i zrozumiesz jakiego czynu się dopuściłeś.  A jeśli to do Ciebie dotrze miej na tyle szacunku do samego siebie by zwrócić co „strażaków”.
Co strażaków to Twoje również, schowaj swój egoizm i pozwól im działać…

Zwracamy się z prośbą o zabezpieczanie swoich jednostek OSP przed kradzieżą.

 

 grupa poszukiwawcza2


One thought on “Szczurowa- Kradzież w jednotach OSP

  1. Brak słów. Jesdnostki OSP ciężko pracują na jakikolwiek sprzęt a tu przychodzi taka menda za przeproszeniem i kradnie. Żeby ci się to paliwo w domu zajęło od spięcia w tych radiostacjach….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *