Policjanci podsumowali świąteczny weekend na brzeskich drogach

Ostatnie wyjątkowe dni to dla policjantów czas wzmożonych działań. Mundurowi dołożyli wszelkich starań, aby w świątecznym okresie wspierać podróżnych i dbać o ich bezpieczeństwo.

Na brzeskich drogach było w miarę spokojnie. Odnotowaliśmy 2 wypadki drogowe, a policjanci byli wezwani do 8 kolizji drogowych. W ubiegłym roku, w analogicznym okresie, na terenie powiatu brzeskiego odnotowaliśmy 11 kolizji drogowych. Podobnie jak w roku poprzednim, niestety odnotowano przypadki nietrzeźwych kierujących (3), którzy ryzykowali nie tylko swoje życie, ale również innych uczestników ruchu drogowego.

Z większą liczbą patroli policyjnych na drogach i częstszymi kontrolami musiały liczyć się osoby, które w okresie świątecznym podróżowały po drogach powiatu brzeskiego.  W trosce o bezpieczeństwo tych osób, w dniach 22-26 grudnia br. policjanci prowadzili działania pn. BEZPIECZNY WEEKEND – BOŻE NARODZENIE. W tym wyjątkowym okresie mundurowi dołożyli wszelkich starań, aby wspierać podróżnych, koncentrując swoje działania w szczególności na udzielaniu uczestnikom ruchu drogowego wszelkiej pomocy. Natomiast wobec kierowców rażąco naruszających przepisy ruchu drogowego i stwarzających zagrożenie na drodze nie było taryfy ulgowej. W czasie działań funkcjonariusze pełniący służbę na drogach zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci.

Działania policjantów zabezpieczające okres świąteczny już za nami, ale nadal wielu funkcjonariuszy czuwa nad bezpieczeństwem, aby mieszkańcy i odwiedzający nasz powiat spokojnie i bezpiecznie powitali już niebawem nowy rok. Apelujemy też do kierowców o ostrożną jazdę i zdrowy rozsądek. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych.

__

KPPSlider


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *