Policjanci odzyskali skradziony portfel, a w nim 1250 złotych i dokumenty

Policjanci z Bochni zatrzymali dwie 17-latki, które w jednym z bocheńskich supermarketów ukradły klientowi portfel z pieniędzmi i dokumentami. Dzięki szybkiej interwencji dzielnicowych portfel wraz z zawartością trafiły już do właściciela.

20 grudnia bocheńscy policjanci zostali poinformowani o kradzieży portfela na terenie jednego z bocheńskich supermarketów. Na miejscu w rozmowie z pokrzywdzonym i po obejrzeniu monitoringu policjanci szybko ustalili rysopis sprawczyń, które już dwie godziny później zostały namierzone przez policjantów i doprowadzone do Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

Łupem nastolatek padły pieniądze w kwocie blisko 1300 złotych oraz dokumenty pokrzywdzonego. Szybka reakcja policjantów sprawiła, że dziewczęta nie zdążyły wydać skradzionych pieniędzy, dzięki czemu portfel z całą zawartością trafił do pokrzywdzonego.

Obie 17-latki usłyszały zarzut kradzieży, a zgodnie z przepisami kodeksu karnego przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

__

KPPgrupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *