Mikołaj odwiedził dzieci w bocheńskim szpitalu

Niecodzienną wizytę i dużo radości mieli mali pacjenci z bocheńskiego szpitala. W piątek przebywające w szpitalu dzieci oraz ich rodziców z oddziału pediatrycznego i noworodków odwiedził Święty Mikołaj w otoczeniu śnieżynek i elfów czyli wolontariuszy „Poduszki dla Maluszka”.

Każdy mały pacjent otrzymał maskotkę, mnóstwo słodyczy i aniołka na szczęście. Nie zabrakło również najważniejszego czyli poduszki – przytulanki.

„Poduszka dla maluszka” to ogólnopolska akcja charytatywna zainicjowana przez dwójkę młodych ludzi Rafała i Aleksandrę. Pierwsza edycja odbyła się w 2011 roku na terenie Gminy Brzeszcze przy współpracy ze Stowarzyszeniem Transplantacji Serca koło Zabrze. Akcja cieszyła się na tyle dużym zainteresowaniem, że zdecydowano się na kolejne edycje. W tym roku przypada siódma edycja akcji „Poduszka dla Maluszka” organizowana przez komitet społeczny „Poduszkowiec” i firmę JYSK. Za zebrane środki zorganizowano wizyty mikołajkowe w 5 szpitalach w tym w Bochni, pozostałe środki zostaną przekazane na doposażenie oddziałów dziecięcych w tych szpitalach.

Dlaczego bocheński Szpital? Ponieważ został wybrany przez pracowników firmy Jysk jako jeden z pięciu, do których na oddziały dziecięce trafią dary w postaci kołder, poduszek, pościeli, kocy, lampek nocnych, nawilżaczy powietrza czy mebli (komody, krzesła, stoliki). Rodzaj darów zależy od zdeklarowanych potrzeb szpitala, a ich ilość od zebranych w czasie akcji środków pieniężnych.

W spotkaniu uczestniczyli organizatorzy akcji, wolontariusze, pracownicy firmy Jysk oraz dyrekcja i pracownicy szpitala.

Galeria zdjęć <<<

spgrupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *