Bocheńscy strażacy promują bezpieczeństwo w szkołach

Wraz z początkiem grudnia strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni rozpoczęli cykl spotkań edukacyjnych z dyrekcją, nauczycielami i uczniami szkół podstawowych i gimnazjów na terenie powiatu bocheńskiego (łącznie 99 placówek), połączony z przekazaniem kalendarzy plakatowych PSP na 2018 rok. Na odwrocie kalendarzy zamieszczono konkursy skierowane do uczniów, przygotowane przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej. W ramach spotkań prowadzone są instruktaże dla zarządców szkół i kadry nauczycielskiej, podczas których przytaczane są obowiązki dyrekcji z zakresu ochrony przeciwpożarowej – ze szczególnym uwzględnieniem praktycznego sprawdzenia ewakuacji. Natomiast tematem przewodnim spotkań z uczniami są zagrożenia związane        z porą zimową – głównie ze strony tlenku węgla. W trakcie wszystkich spotkań z młodzieżą szkolną strażacy propagują konkursy kalendarzowe PSP oraz czujniki tlenku węgla i dymu.

Jednym ze szczególnych spotkań było przekazanie w dniu 12 grudnia 2017 r. kalendarzy PSP dla Szkoły Podstawowej w Dziewinie gm. Drwinia, w którym udział wzięli: bryg. Piotr Gadowski – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Bochni oraz st. kpt. Witold Sajak  – starszy specjalista. Na spotkanie to przybyła również młodzieżowa drużyna pożarnicza działająca przy OSP w Dziewinie wraz z naczelnikiem jednostki – druhem Leszkiem Machajem, który przeprowadził z młodzieżą szkolną warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia prowadzone przez strażaków wpisały się w tematykę ogólnopolskiej kampanii społecznej „Czad i ogień – obudź czujność”.

Na koniec spotkania, bryg. Piotr Gadowski skierował do dyrekcji, grona pedagogicznego i uczniów, zaproszenie do udziału w zajęciach w bocheńskiej sali edukacyjnej „OGNIK”, a także zachęcił młodzież szkolną do rywalizacji w zbliżających się eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Podkreślił również fakt, że to właśnie uczennica szkoły w Dziewinie poszczycić się może zajęciem miejsca w ścisłej czołówce eliminacji wojewódzkich OTWP.

___

PSPSlider


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *