Wyrok dla byłego prezydenta Tarnowa

Trzy lata pozbawienia wolności dla Ryszarda Ścigały – taki wyrok zapadł w Sądzie Okręgowym w Tarnowie. Były prezydent Tarnowa został oskarżony o przyjęcie w 2010 r. 70 tys. zł łapówki od przedstawicieli firmy Strabag. Wyrok jest prawomocny.

W lipcu 2016 roku Sąd Rejonowy w Brzesku, gdzie toczyło się postępowanie, orzekł karę pięciu lat pozbawienia wolności oraz karę pieniężną w wysokości 160 tys. złotych. Obrońcy Ryszarda Ścigały złożyli apelację w tej sprawie. Postępowanie apelacyjne toczyło się od czerwca bieżącego roku przed Sądem Okręgowym w Tarnowie.

Dzisiaj (13 listopada) zapadł prawomocny wyrok trzech lat pozbawienia wolności dla byłego prezydenta za przyjęcie korzyści majątkowej w wysokości 70 tys. złotych w zamian za przychylność przy rozstrzyganiu miejskich przetargów.

Będąca także przedmiotem tej sprawy kwestia okoliczności przebudowy ul. Kryształowej została skierowana do sądu w Brzesku do ponownego rozpatrzenia, natomiast w sprawie remontu ul. Głogowej, Rogoyskiego oraz Westerplatte tarnowski sąd uniewinnił Ryszarda Ścigałę.

Przypomnijmy, że były prezydent został zatrzymany przez ABW we wrześniu 2013 roku i tymczasowo aresztowany na okres sześciu miesięcy. Proces przed sądem w Brzesku rozpoczął się w marcu 2015 r. i trwał szesnaście miesięcy.

Ryszard Ścigała pełnił funkcję prezydenta miasta w latach 2006-2014. Wcześniej w latach 2001-2006 zajmował stanowisko prezesa Zakładów Azotowych. Od 2014 roku zasiada w Radzie Miasta Tarnowa.

(ah)

Tarnów.plgrupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *