Wojtek Wojdak nominowany w 83. Plebiscycie Przeglądu Sportowego! / głosuj codziennie!

Po roku przerwy środowisko pływackie znów ma swojego przedstawiciela w Plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Polski! Na specjalnej konferencji prasowej ogłoszono dziś 20 nominowanych za sukcesy w 2017 roku. Wśród wyróżnionych po raz pierwszy w karierze znalazł się wicemistrz świata z Budapesztu Wojciech Wojdak.

W ubiegłym roku żaden z naszych pływaków nie znalazł uznania w oczach kapituły, która decydowała o nominacjach. Tym razem stało się już inaczej. Sukces Wojciecha Wojdaka na mistrzostwach świata na długim basenie nie pozostał niezauważony. Srebrny medalista rywalizacji na 800 m stylem dowolnym powalczy o wejście do najlepszej “dziesiątki” 83. Plebiscytu Przeglądu Sportowego, a my możemy mu w tym pomóc.

Tak jak w ostatnich latach głosować można między innymi za pośrednictwem internetu. Na stronach internetowych www.przeglądsportowy.pl oraz www.polsatsport.pl codziennie można oddać głos na jednego z 20 nominowanych sportowców. Głosowanie internetowe potrwa do 5 stycznia 2018 roku (można oddawać swój głos co 24 godziny). Istnieje również możliwość tradycyjnego wysyłania kuponów z Przeglądu Sportowego oraz Faktu (od 24 listopada do 23 grudnia 2017 r.). Do tego dochodzi głosowanie poprzez SMS (od 23 listopada 2017 r. do 5 stycznia 2018 r. oraz w dniu Gali – 6 stycznia 2018 r.) na numer 7232 (koszt 2.46zł z VAT) – z każdego telefonu można oddać 30 ważnych głosów.

GŁOSOWANIE INTERNETOWE -> TUTAJ

Najliczniejszą grupę w najlepszej dwudziestce stanowią lekkoatleci (aż 5 nominacji), po dwóch zawodników zostało wyróżnionych spośród piłkarzy, żużlowców, skoczków narciarskich i kolarzy, a po jednej nominacji otrzymali przedstawiciele pływania, zapasów, MMA, tenisa ziemnego, wioślarstwa, żeglarstwa i rajdów samochodowych.

Lista nominowanych w 83. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2017 Roku:
1. Iga Baumgart, Aleksandra Gaworska, Małgorzata Hołub, Justyna Święty (lekkoatletyka)
2. Patryk Dudek (żużel)
3. Paweł Fajdek (lekkoatletyka)
4. Magomedmurad Gadżijew (zapasy)
5. Kamil Glik (piłka nożna)
6. Joanna Jędrzejczyk (MMA)
7. Kajetan Kajetanowicz (rajdy samochodowe)
8. Agnieszka Kobus, Maria Springwald, Marta Wieliczko, Katarzyna Zillmann (wioślarstwo)
9. Adam Kszczot (lekkoatletyka)
10. Łukasz Kubot (tenis)
11. Michał Kwiatkowski (kolarstwo)
12. Robert Lewandowski (piłka nożna)
13. Piotr Lisek (lekkoatletyka)
14. Tomasz Marczyński (kolarstwo)
15. Irmina Mrózek-Gliszczyńska, Agnieszka Skrzypulec (żeglarstwo)
16. Kamil Stoch (skoki narciarskie)
17. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)
18. Wojciech Wojdak (pływanie)
19. Bartosz Zmarzlik (żużel)
20. Piotr Żyła (skoki narciarskie)

W historii plebiscytu największe sukcesy spośród pływaków odnosiła oczywiście Otylia Jędrzejczak. Nasza mistrzyni olimpijska wygrywała go przez trzy lata z rzędu (2004-2006). Ostatnim reprezentantem naszej dyscypliny, który znalazł się w czołowej dziesiątce był natomiast Konrad Czerniak, który w 2011 roku uplasował się na 9. pozycji.

==

megatiming.plgrupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *