Nowe drzwi na jubileusz 120 – lecia szkoły

Nauczyciele, absolwenci i uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie świętowali dziś jubileusz 120 – lecia szkoły. Gala jubileuszowa w hali widowiskowo – sportowej przy ul. Gumniskiej zgromadziła setki osób związanych ze szkołą.

Preludium do głównych obchodów jubileuszu odbyło się w październiku ubiegłego roku, kiedy to w tarnowskim teatrze zainaugurowano rok jubileuszowy jednej z najstarszych szkół ponadgimnazjalnych w Tarnowie.

W tym roku zaplanowano kolejnych kilka wydarzeń. Tematem przewodnim dzisiejszych uroczystości były… drzwi wejściowe do szkoły, które stały się symbolem jubileuszu.  – Życzę wszystkim, którzy przekroczą te drzwi, aby w naszej szkole spotkała ich radość i spełnienie marzeń – mówił Jan Ryba, dyrektor III LO w Tarnowie. Nowe drzwi, wykonane ściśle według wskazówek konserwatora zabytków, posłużą minimum przez kolejne 120 lat. Dzisiejsza gala, będąca punktem kulminacyjnym obchodów, zgromadziła setki uczniów, nauczycieli i absolwentów „trójki”.

Uroczystość była nie tylko okazją do spotkań po latach i wspomnień, ale także do uhonorowania nagrodami Prezydenta Tarnowa najlepszych nauczycieli szkoły przy Brodzińskiego 6. W trakcie części oficjalnej zagrał pochodzący z III LO zespół muzyczny „ Niezwykli”, który wystąpił z repertuarem musicalowym.

(ah)

Tarnów.plgrupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *