Jubileuszowa wystawa prac uczennic Budowlanki

Do końca listopada w Filii Nr 1 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni można obejrzeć wystawę prac plastycznych i fotografii uczennic Zespołu Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Bochni. Wydarzenie to wpisuje się w rok obchodów pięćdziesięciolecia istnienia szkoły, jednocześnie dając możliwość zaprezentowania zainteresowań i pasji naszych uczniów szerszemu gronu.

Na wernisażu swoje prace przedstawiły:

Aleksandra Sroga – uczennica klasy IV, o profilu technik architektury krajobrazu. Swoją pasję rozwija od najmłodszych lat, jednak bardziej profesjonalnie rysunkiem zajmuje się  od 6 lat. Interesuje ją wiele technik malarskich, takich jak posługiwanie się ołówkami, kredkami, markerami, od czasu do czasu farbami. Jest samoukiem. Inspiracje czerpie z Internetu, fotografii oraz innych artystów. Poza rysunkiem, interesuje się sportem, fotografią, tańcem i zwierzakami. Posiada fanpage na facebooku: facebook.com/KatsuArtt, na którym zarejestrowało się już około 20 tysięcy fanów.

Anna Jędrzejek – jest uczennicą klasy IV, o profilu technik organizacji reklamy. Uwielbia rysować, często zasiada przed arkuszami papieru, szkicując głównie portrety. Inspiracje czerpie z różnych źródeł, poszukując ciekawych twarzy. Próbuje także swoich sił malując farbami olejnymi i akrylowymi. Oprócz tej pasji, rozwija także umiejętności wokalne, doskonaląc je na lekcjach śpiewu w Miejskim Domu Kultury w Bochni. W wolnych chwilach gra na gitarze i keyboardzie.

Anna Mazur – uczennica klasy IV, o profilu technik geodezji. Prezentując swoje prace na wystawie, dzieli się z nami pasją fotografowania. Są to głównie fotografie z podróży oraz klimatyczne pejzaże.

Weronika Matras – jest uczennicą klasy II, o profilu technik organizacji reklamy. Tematyka jej prac jest różnorodna, począwszy od portretów po motywy zwierzęce i roślinne. Prace wykonuje najczęściej ołówkiem, choć zdarza się, że sięga po kolor. Weronika rozwija także swoje talenty muzyczne – gra na gitarze i ukulele.

Wiktoria Kocyk – jest uczennicą klasy III, o profilu technik architektury krajobrazu. Interesuje się fotografią, modą i designem. Podczas wystawy możemy obejrzeć jej fotografie, przedstawiające głównie portrety. Wiktoria aktywnie działa w samorządzie szkolnym, jest także wiceprzewodniczącą Młodzieżowej Rady Miasta w Bochni.

Aleksandra Włodek – jest uczennicą klasy II, o profilu technik architektury krajobrazu. Wykonuje portrety ołówkiem, inspiracje czerpie z Internetu. Oprócz ołówka stara się także wykonywać swoje prace farbami.

Opiekunami wystawy są nauczyciele Zespołu Szkół  Nr 2 w Bochni: Renata Czarnota, Elżbieta Staszel, Edyta Laska.

 

sk

powiat.bochenski.plSlider


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *