Gnojnik: Apel o pomoc dla pogorzelców

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnojniku zwraca się z ogromną prośbą do ludzi dobrej woli oraz instytucji o dzielenie pomocy rodzinie poszkodowanej w wyniku pożaru, jaki miał miejsce w dniu 7 listopada br. w miejscowości Gosprzydowa.

 

W dniu 07 listopada 2017r. w godzinach nocnych na terenie Gminy Gnojnik, w miejscowości Gosprzydowa, w domu rodzinnym Państwa Duśko doszło do rozszczelnienia butli gazowej. W tragedii ucierpiały dwie osoby, a stan jednej z nich jest bardzo poważny.
Zniszczeniu uległ budynek mieszkalny, w którym zamieszkiwała i prowadziła gospodarstwo domowe trzyosobowa rodzina. W wyniku wybuchu powypadały okna, drzwi, zostały zniszczone tynki oraz podłogi. Spaleniu uległo również całe wyposażenie, meble, odzież, sprzęt gospodarstwa domowego, a także dokumenty i oszczędności.

W pomoc rodzinie włączył się Wójt Gminy Gnojnik, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnojniku, sołtys miejscowości Gosprzydowa oraz parafia Gosprzydowa.
Odbudowa budynku i jego przywrócenie do stanu poprzedniego wymaga bardzo dużych nakładów finansowych.
Dzięki Proboszczowi parafii zostało udostępnione konto parafialne, na które można wpłacać pieniądze.
Poszkodowana rodzina znajduje się w bardzo ciężkiej sytuacji życiowej, gdyż została ona bez dachu nad głową oraz żadnych oszczędności.

W związku z tragedią rodziny Państwa Duśków Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnojniku zwraca się z ogromną prośbą do ludzi życzliwych i wyrozumiałych, do sponsorów i darczyńców dobrej woli i dobrego serca o wsparcie i pomoc w pozyskaniu funduszy na odbudowę ich domu.
Dla rodziny liczy się każda złotówka!

Wszelkie darowizny prosimy kierować na konto:

Bank Spółdzielczy w Brzesku Oddział w Gnojniku: 04 9453 0009 0020 0200 0332 0001 z dopiskiem “Dla rodziny Duśko”Slider


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *