Gmina Borzęcin – Ruszają remonty dróg w ramach usuwania skutków powodzi

Cztery drogi w gminie Borzęcin zostaną wyremontowane do końca bieżącego roku. Przed trzema tygodniami gmina otrzymała promesę Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w wysokości 550 tysięcy złotych z przeznaczeniem na remont dróg w ramach usuwania skutków powodzi z 2010 i 2011 roku. Nowe nawierzchnie bitumiczne wykonane zostaną na drogach “Przez Błonie w stronę Buczyny” w Przyborowie, “Wojnicka” w Bielczy, “Czarnawa przez wieś” oraz “Igloopol – Łazy” w Borzęcinie. W ramach prowadzonych prac odbudowane zostaną również przepusty.

– To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców poruszających się wymienionymi drogami, którzy niejednokrotnie zgłaszali potrzeby w zakresie przeprowadzenia gruntownego ich remontu. Dzięki wsparciu finansowemu z budżetu państwa zakładane prace jeszcze w tym roku zostaną zrealizowane. Po podpisaniu stosownych umów wykonawcy niezwłocznie przystąpią do realizacji inwestycji – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

Na wspomniane remonty gmina Borzęcin zabezpieczyła w budżecie kwotę 700 tysięcy złotych, z czego 550 tysięcy złotych to dofinansowanie ze środków MSWiA. Budżet państwa pokryje 80% kosztów remontu. Roboty prowadzone będą na odcinkach o łącznej długości 2 375 metrów.

___
borzecin.plSlider


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *