Ćwiczenia zgrywające jednostek OSP Dębno i OSP Jadowniki.

Dnia 18.11.2017 w Dębnie z inicjatywy strażaków OSP odbyły się pierwsze zgrywające ćwiczenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Dębna i Jadownik. Głównym celem ćwiczeń było pogłębienie współpracy pomiędzy jednostkami i współdziałanie podczas miejscowego zagrożenia, ale biorąc pod uwagę fakt, że o terminie ćwiczeń i scenariuszu wiedział tylko organizator została także sprawdzona gotowość operacyjna jednostek do działań.

Zadaniem strażaków było przeprowadzenie działań ratowniczo- gaśniczych podczas symulowanego wypadku samochodu osobowego i motocykla, w którym zostały poszkodowane dwie osoby oraz doszło do pożaru jednośladu. Poczynania druhów oceniali rozjemcy z KP PSP w Brzesku:

bryg. Wojciech Podleś,

st. sekc. Marcin Gurgul,

asp. sztab. w st. spocz. Andrzej Zieliński.

Dziękujemy druhom za świetną organizację ćwiczeń. Cieszymy się, że działania przebiegły bardzo sprawnie, zgodnie z taktyką działań ratowniczych. Mamy nadzieję, że nieliczne uwagi kierowane przez rozjemców zmotywują do dalszej ciężkiej pracy nad swoją wiedzą i umiejętnościami. Liczymy na to, że to nie ostatnia taka inicjatywa i szkolenia wewnętrzne w jednostkach OSP staną się nie tylko standardem, ale będą stały na coraz wyższym poziomie.

___

PSP Brzeskogrupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *