Brzesko: Święto Niepodległości 2017

Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Ojczyk oraz radni zapraszają mieszkańców na uroczystości i imprezy towarzyszące obchodom Święta Niepodległości.

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości rozpoczną się już 10 listopada. Tego dnia na basenie BOSiR, o godzinie 16.00 odbędą się XV Zawody Pływackie. Dwie godziny później, w kościele Parafialnym pod wezwaniem NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła wystawiony zostanie program „Z poezją i pieśnią na ustach w drodze do wolności” przygotowany przez uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 .

11 listopada o godzinie 9.30 rozpocznie się uroczysta sesja Rady Miejskiej w Brzesku, w czasie której nadany zostanie tytułu „Honorowego Obywatela Miasta Brzeska” księdzu Józefowi Górce z Poręby Spytkowskiej. O godzinie 10.00 przed budynkiem Urzędu Miejskiego odbędzie się zbiórka pocztów sztandarowych, które przemaszerują do kościoła pw. NMP Matki Kościoła i Św. Jakuba Apostoła, gdzie odprawiona zostanie msza w intencji ojczyzny. Po mszy jej uczestnicy przejdą pod Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie złożone zostaną kwiaty.
O godzinie 16.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym, przy Placu Targowym 10 odbędzie się projekcja filmu „Budując Niepodległą – Kazimierz Missona 1874-1943”. Pół godziny później organizatorzy obchodów Święta Niepodległości zapraszają na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i biesiadnych. Uczestnikom serwowana będzie wojskowa grochówka.

Na 12 listopada zaplanowano Otwarte Zawody Strzeleckie, które odbędą się w budynku strzelnicy KPP w Brzesku, przy ul. Szczepanowskiej 53.

___

Brzesko.plSlider


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *