Tarnów: Oszukany senior

Przedwczoraj w Tarnowie w domach najstarszych mieszkańców rozdzwoniły się telefony stacjonarne. Tym razem oszust zawłaszczył sobie 25 tys. złotych.

70-letnia mieszkanka naszego miasta we wtorek (17.10 br.) odebrała telefon od nieznajomego mężczyzny. Ten przedstawiając się jako policjant CBŚP zaproponował współpracę w rozpracowaniu hakerów bankowych, którzy kradną pieniądze z kont bankowych. Kobieta przeświadczona, że nawiązała współpracę z policjantami i bierze udział w dużej „operacji” zatrzymania złodziei wybrała część swoich oszczędności i tak jak polecił jej w rozmowie „policjant” pozostawiła je w kopercie na parapecie jednej z bram w Tarnowie. W ten sposób nieświadoma kobieta przekazała oszustowi 25 tysięcy złotych.

O tego typu przestępstwach pokrzywdzeni informują dyżurnych komendy Policji, a policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania osoby dzwoniącej oraz obierającej żądaną kwotę. Tylko wczoraj dyżurny został powiadomiony o kilku tego typu usiłowaniach. W większości przypadków mieszkańcy nie dają się zwieść rozmowie telefonicznej i kończą rozmowę odłożeniem słuchawki. Do przekazania pieniędzy dochodzi sporadycznie.

Sprawę usiłowań oraz oszustwa prowadzi aktualnie Komenda Miejska Policji w Tarnowie.

W przypadku podobnych sytuacji proszę o kontakt z dyżurnym KMP w Tarnowie pod numer telefonu 997 lub 112.

___

KPP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.