MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Są korekty w planach przebiegu drogi Nowy Sącz – Brzesko

Jest już gotowy nowy plan  przebiegu drogi Nowy  Sącz – Brzesko przez gminy Łososina Dolna, Czchów, Iwkowa i Gnojnik. W każdej z wymienionych gmin gdzie dokonano korekt odbędą się raz jeszcze spotkania z mieszkańcami.

Od 23. do 26. października, w godzinach otwarcia urzędów gmin, zainteresowani będą mogli zapoznać się z materiałami dotyczącymi skorygowanych przebiegów trasy. W gminach Brzesko, Laskowa, Chełmiec i Nowy Sącz nie dokonano zmian w stosunku do proponowanego wcześniej przebiegu drogi.

W gminie  Łososina Dolna, przez którą biegnie najdłuższy (ok. 14,5 kilometrowy) odcinek trasy spotkanie zaplanowano na 23 października na godz. 14.

Droga Krajowa 75 jest  jedyną drogą łączącą Nowy Sącz z autostradą A-4. Codziennie przemierza ją od ok. 8,5 tys. do 18 tys.pojazdów (dane z pomiarów ruchu z 2015 roku). Ponad 16 proc. tych pojazdów to ciężarówki. Prognozy ruchu na 2025 rok przewidują, że siedemdziesiątką piątką pojedzie jeszcze więcej aut – nawet do 22,5 tys. na dobę.

Dziś 47-kilometrowy odcinek z Sącza do Brzeska w godzinach szczytu przemierzamy średnio w godzinę i 13 minut. Mogłoby być znacznie szybciej, gdyby droga była lepsza…

Byłoby wówczas też znacznie bezpieczniej. Krajówka Nowy Sącz – Brzesko nie cieszy się dobrą sławą ze względu na dużą ilość wypadków i bardzo mało miejsc umożliwiających bezpieczne wyprzedzanie.

Firma Halcrow Group Sp. z o.o., która opracowuje studium korytarzowe dla trasy, przewiduje, że decyzja środowiskowa  dla tej inwestycji będzie wydana w czerwcu 2019r .

Ze szczegółowymi planami dotyczącymi budowy można zapoznać się TUTAJ.

ilustracje: Halcrow Group Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.