Porąbka Uszewska – „Moja wieś jest czysta i piękna” – podsumowanie konkursu 2017

We wtorek 10 października w Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej odbyło się podsumowanie XIX edycji gminnego konkursu „Moja wieś jest czysta i piękna”. Do rywalizacji zgłoszono w tym roku 107 ogrodów ze wszystkich trzynastu sołectw wchodzących w skład naszej gminy. Wśród nich znalazło się 94 gospodarstw indywidualnych oraz 13 placówek oświatowo-kulturalnych.

Wszystkie zgłoszone do konkursu posesje były wizytowane przez komisję konkursową, której przewodniczyła Dyrektor Zespołu Szkół w Sufczynie Małgorzata Wiśniowska-Robak. W trakcie przeglądu oceniany był nie tylko stan samych ogródków, ale też m.in. wygląd zewnętrzny budynków, zagospodarowanie ścieżek i trawników czy wykorzystanie elementów ozdobnych w architekturze ogrodowej.

Jak co roku, mieszkańcy wykazali się pomysłowością i oryginalnością w tworzeniu roślinnych aranżacji. Członkowie komisji zwrócili uwagę na niepowtarzalny charakter każdego ogrodu, jak również na ilość pracy, jaką właściciele wkładają w ich pielęgnację i utrzymanie.

Komisja oceniła gospodarstwa indywidualne w czterech kategoriach: ogrody mieszane, kwiatowe, tradycyjne oraz ogrody z nasadzeniami krzewów iglastych. Zadecydowano o przyznaniu następujących wyróżnień:

Biadoliny Szlacheckie

Kategoria: ogród tradycyjny

I miejsce – Janina Pater, I miejsce – Kazimiera Pater, I miejsce – Maria Ciuruś, III miejsce – Anna Dawid

Kategoria: ogród mieszany

Wyróżnienie specjalne – Bernadeta, Władysław Folak, I miejsce – Marzena Gadziała, I miejsce – Ewa Potępa, II miejsce – Janina Pioruńska, III miejsce – Małgorzata Derus

 Dębno

Kategoria: ogród iglaki

I miejsce – Barbara Jedlecka, II miejsce – Małgorzata Przepiórka, III miejsce – Elżbieta Jedynak

Kategoria: ogród mieszany

I miejsce – Albina Bilińska

Doły

Kategoria: ogród tradycyjny

Wyróżnienie specjalne – Krystyna Gurgul

Kategoria:  ogród kwiatowy

Wyróżnienie specjalne – Jadwiga Dudek, II miejsce – Danuta Mizera, III miejsce – Zofia Kuczek

Kategoria:  ogród mieszany

I miejsce – Elżbieta Franczyk, II miejsce – Jolanta Kołodziej, III miejsce – Sławomir Osmęda, III miejsce – Dorota Zych

Jastew

Kategoria: ogród mieszany

II  miejsce – Bogusława i Stanisław Faron, III  miejsce – Maria i Kazimierz Sowa

Kategoria: iglaki

I miejsce – Elżbieta i Jerzy Wrońscy, II miejsce – Danuta i Stanisław Pach, III miejsce – Bożena i Wiesław Pach

Kategoria:  ogród kwiatowy

I miejsce – Danuta i Stanisław Matura

Jaworsko

Kategoria: ogród iglaki

I miejsce – Danuta i Paweł Mleczko, I miejsce – Renata Macheta

Kategoria: ogród tradycyjny

III miejsce – Anna Wąs

Kategoria: ogród mieszany

Wyróżnienie specjalne – Grażyna Łakwa, II miejsce – Maria Mucha, II miejsce – Danuta i Janusz Franczyk

Łoniowa

Kategoria: ogród mieszany

I miejsce – Iwona Dudek, I miejsce – Ewa Mleczko, I miejsce – Anna Pabijan, II miejsce – Ewa Pierz

Łysa Góra

Kategoria: ogród mieszany

I miejsce – Bernadeta Wojtasińska, II miejsce – Bożena Sacha, III miejsce – Grażyna Migda

Kategoria: ogród iglaki

I miejsce – Bernadeta i Aleksander Gurgul, II miejsce – Grażyna Surga, III miejsce – Elżbieta Sakłak

Kategoria: ogród tradycyjny

Wyróżnienie specjalne – Felicja Roman–Szczepaniec  i Michał Szczepaniec

Kategoria:  ogród kwiatowy

III miejsce – Elżbieta Rega

Maszkienice

Kategoria: ogród mieszany

I miejsce – Michał Miśkowicz, III miejsce – Ewelina Oporek

Niedźwiedza

Kategoria:  ogród kwiatowy

I  miejsce – Agata Baniowska

Kategoria: ogród tradycyjny

II miejsce – Maria Musiał

Kategoria: ogród iglaki

II miejsce – Bogusława Dudek, III miejsce – Sabina Kijko

Kategoria:  ogród mieszany

II miejsce – Natalia Kuna, II miejsce – Małgorzata Grzesik, III miejsce – Elżbieta Kukla

Perła

Kategoria: ogród mieszany

III miejsce  – Stanisław Krużel , III miejsce – Lidia Kura

Kategoria: ogród iglaki

I miejsce – Katarzyna Góral, II miejsce – Krzysztof Sołtys, III miejsce – Elżbieta Sperka

Porąbka Uszewska

Kategoria: ogród iglaki

Wyróżnienie specjalne – Maria Przeklasa

Kategoria: ogród tradycyjny

I miejsce – Anna Łagosz

Kategoria:  ogród mieszany

II miejsce – Ewa Kuna

Kategoria: ogród kwiatowy

III miejsce – Maria Gurgul

Sufczyn

Kategoria: ogród iglaki

I miejsce – Zofia Mazur, I miejsce – Bożena Kędroń, I miejsce – Maria Rojek, II miejsce – Bożena Nowak, II miejsce – Danuta Kawa, II miejsce – Maria Ptasińska, II miejsce – Monika Rosiek, III miejsce – Magdalena Gaweł, III miejsce – Małgorzata Sacha

Kategoria: ogród tradycyjny

I miejsce – Zofia Świgut

Kategoria:  ogród mieszany

I miejsce – Małgorzata Koza, I miejsce – Bogumiła Sacha, I miejsce – Jolanta Deda, I miejsce – Adam Pitek, I miejsce – Danuta Kuboń, II miejsce – Krystyna Stawara, II miejsce – Lucyna Lasko, II miejsce – Witek Halina, III miejsce – Lidia Witek, III miejsce – Bernadeta Mytnik

Kategoria:  ogród kwiatowy

I miejsce – Zofia Kołodziej, II miejsce – Kazimiera Mizera, II miejsce – Helena Bodura, III miejsce – Janina Leśniak, III miejsce – Zofia Bodzioch

Wola Dębińska

Kategoria: ogród mieszany

I miejsce – Maria Lipińska, II miejsce – Maria Gicala, II miejsce – Zofia Hebda, II miejsce – Beata Jakubas, II miejsce – Jolanta Migda

Kategoria:  iglaki

Wyróżnienie specjalne – Sylwia Gawor

Wśród placówek kulturalno-oświatowych komisja przyznała następujące wyróżnienia:

I miejsce – Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Łysej Górze, Zespół Szkół w Łysej Górze, Parafia Rzymsko – Katolicka w Maszkienicach.

II miejsce –Publiczna Szkoła Podstawowa w Jaworsku, Publiczne Przedszkole w Łoniowej, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Maszkienicach, Szkoła Podstawowa w Porąbce Uszewskiej, Publiczne Przedszkole w Porąbce Uszewskiej, Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej, Publiczne Przedszkole w Woli Dębińskiej.

III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Biadolinach Szlacheckich, Wiejski Dom Ludowy w Biadolinach Szlacheckich, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dębnie.

Nagrodę dla najpiękniejszej wsi zdobyła w tegorocznej edycji  konkursu Porąbka Uszewska. Komisja konkursowa zwróciła uwagę na wzorowe zarządzanie sołectwem, jak również aktywne uczestnictwo mieszkańców w życiu lokalnym. Miejscowość posiada rozwiniętą bazę agroturystyczno-wypoczynkową, która wkomponowana jest w naturalny krajobraz wsi. Na kolejnych miejscach sklasyfikowane zostały sołectwa Jastew i Biadoliny Szlacheckie.

Właściciele wyróżnionych w konkursie ogrodów otrzymali bony towarowe na zakup artykułów ogrodowych. Nagrodzonym sołectwom zostały przyznane dodatkowe środki finansowe, które przeznaczą na wybrany przez siebie cel. Nagrody ufundował i wręczył Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Pan Wójt pogratulował wszystkim uczestnikom konkursu zadbanych ogrodów i podziękował im za wysiłek włożony w uczynienie naszej gminy piękniejszą.

Galeria zdjęć <<<

ug

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.