Nowe wyposażenie w domu ludowym w Mikluszowicach

Budynek domu ludowego w Mikluszowicach od dwóch lat przechodzi swoistą metamorfozę. Była przeprowadzona gruntowna termomodernizacja, w wyniku której obiekt zyskał nową elewacje oraz nowy system ogrzewania.

W minionym roku przeprowadzony został kapitalny remont kuchni, klatki schodowej i sali świetlicy. W tym roku kuchnia zyskała nowy sprzęt. Kuchnia została wyposażona w zestaw mebli kuchennych, lodówkę, 3 okapy, taboret gazowy i profesjonalną zmywarkę. Ponadto został zakupiony zestaw na 60 osób zastawy stołowej oraz pozostałe, niezbędne wyposażenia kuchni. Zakup był możliwy dzięki środkom z funduszu sołeckiego wsi Mikluszowice na 2017rok. Dzięki temu kuchnia stała się bardziej funkcjonalna i z pewnością będzie lepiej służyć społeczności lokalnej.

Domy ludowe są miejscem spotkań mieszkańców. To centrum życia kulturalnego wsi. Nic dziwnego, że każda miejscowość chce aby te miejsca dobrze wyglądały i były dobrze wyposażone. Nasze działania już od kilku lat ukierunkowane są na to, aby budynki domów ludowych były wyremontowane i dobrze służyły mieszkańcom – mówi Jan Pająk wójt gminy Drwinia.

__

UGgrupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.