Dealerzy narkotykowi w rękach tarnowskich policjantów

Policjanci „kryminalni” z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód udaremnili wprowadzenie na lokalny rynek ponad 1000 porcji amfetaminy o wartości ponad 3.250 złotych.

W piątek wieczorem (27.10 br.) w centrum Tarnowa „kryminalni” z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód zatrzymali dealerów, którzy rozprowadzali w Tarnowie narkotyki. Para Tarnowian, w wieku 43 lat kobieta i 34 lat mężczyzna, w swoim mieszkaniu miała ukryte środki psychotropowe w postaci amfetaminy oraz tabletek ekstazy. Mozolna i długofalowa praca policjantów na co dzień zajmujących się przestępczością narkotykową przyniosła żądany efekt. Całkowicie zaskoczeni dealerzy zupełnie nie spodziewali się wizyty nieumundurowanych policjantów. Podczas przeszukania w miejscu ich zamieszkania policjanci zabezpieczyli w sumie 108 gramów amfetaminy oraz 14 tabletek ekstazy. Para została zatrzymana i przewieziona do komisariatu Policji, gdzie po przesłuchaniu przedstawiono im zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich udzielania.

W związku z tym zostali doprowadzeni do tarnowskiej prokuratury, a następnie do sądu z wnioskiem o zastosowanie aresztu. Sąd, na posiedzeniu zapoznał się z materiałami i postanowił zastosować wobec obojga zatrzymanych środek izolacyjny w postaci tymczasowego aresztowania. Para najbliższe 3 miesiące spędzi w zakładach penitencjarnych; mężczyzna w Tarnowie, kobieta zaś w Krakowie.

Sprawa prowadzona jest przez Komisariat Policji Tarnów-Zachód w kierunku naruszenia artykułu 59 oraz 62 ust. 2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających ustawodawca przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10.

___

KKPSlider


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *