MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Borzęcin: Nowy chodnik przy drodze powiatowej

Kolejny odcinek chodnika, przy ruchliwej drodze powiatowej powstaje w gminie Borzęcin.  Prace prowadzone są w ciągu drogi nr K1421 Zaborów – Bielcza – Wola Dębińska w Borzęcinie Górnym i stanowią  kontynuację realizacji inwestycji na odcinku od tzw. Młyna do Ciernia. Zadanie realizowane jest w ramach programu inicjatyw samorządowych przy współpracy Gminy Borzęcin z Powiatem Brzeskim.

To niezwykle ważna dla bezpieczeństwa pieszych inwestycja realizowana na wąskim odcinku drogi  ograniczonym z jednej strony przez zwartą zabudowę miejscowości, z drugiej przez obwałowania rzeki Uszwicy. Nowy ciąg pieszy powstaje na długości 845 metrów, niemal do granicy z sołectwem Borzęcin Dolny – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin. – Priorytetem dla samorządu gminy Borzęcin jest wykonanie projektu i kontynuacja realizacji zadania w następnych latach, aż do skrzyżowania z drogą wojewódzką 964 w centrum Borzęcina Dolnego – dodaje.

Realizację inwestycji poprzedziła konieczność uzyskania zgód mieszkańców posesji przylegających do drogi.

W wielu miejscach pas drogowy był zbyt wąski i uniemożliwiał realizację przedsięwzięcia. Konieczne więc były rozmowy i konsultacje z mieszkańcami. Podjęłam się tego zadania z urzędu i z racji pełnionej funkcji, skutkiem czego jest prowadzona aktualnie budowa – mówi Anna Rogóż, radna Powiatu Brzeskiego.

Wartość realizacji zadania według umowy z wykonawcą zamyka się kwotą 247 tysięcy 427 złotych. Samorządy Gminy Borzęcin i Powiatu Brzeskiego partycypują w kosztach  inwestycji po połowie.

ug

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *