Quady i motocykle w lesie – policjanci i leśnicy reagują

Brzescy policjanci wspólnie ze Strażą Leśną przeprowadzili akcję przeciwko osobom, które jeżdżąc quadami i motocyklami po lasach łamią obowiązujące przepisy. Osoby, które dopuściły się nieuprawnionego wjazdu do lasu zostały ukarane mandatami karnymi.

Policjanci wiedzą, jak uciążliwa dla lokalnej społeczności jest kwestia osób poruszających się na quadach i crossach po terenach leśnych. Takie sygnały docierają do nas również za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Stąd też wspólna inicjatywa brzeskich policjantów i funkcjonariuszy Straży Leśnej, którzy w miejscowości Okocim zorganizowali i przeprowadzili działania przeciwko osobom jeżdżącym quadami i motocyklami po lasach. Podczas akcji funkcjonariusze ujawnili 5 przypadków naruszenia prawa. Za łamanie przepisów oraz nieuprawniony i nielegalny wjazd do lasu dwie osoby poruszające się na crossach oraz dwie osoby na quadach zostały ukarane mandatami. Grzywną też został ukarany kierowca samochodu osobowego.

Mundurowi przypominają, że las i podobne tereny rekreacyjne nie są miejscem dla osób, które niszczą środowisko naturalne, płoszą dzikie zwierzęta i łamią obowiązujące przepisy.

Policjanci i Nadleśnictwo Brzesko zapowiadają kolejne kontrole i działania w tym temacie. Będą one cyklicznie powtarzane, aby wyeliminować nieprawidłowe zachowania, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu.

Jazda po lesie jest zabroniona: “Ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerem w lesie dozwolony jest jedynie drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi jest dozwolony tylko wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach” – czytamy w artykule 29 ustawy o lasach.

Nielegalna jazda to złamanie 161 artykułu kodeksu wykroczeń, wykroczenie to jest zagrożone grzywną.

__

KPP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.