Podsumowanie europejskich działań „Prędkość” w Brzesku

25 sierpnia 2017 roku we wszystkich państwach Unii Europejskiej rozpoczęły się policyjne działania pn. Prędkość. Działania te koordynowane były przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Uczestniczyła w nich także polska Policja.

Policyjne działania pn. Prędkość mają charakter międzynarodowy, a biorą w nich udział funkcjonariusze policji drogowej z ponad dwudziestu krajów Europy, zrzeszonych w międzynarodowej organizacji policji ruchu drogowego TISPOL.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego akcję “Prędkość” przeprowadzili na terenie naszego powiatu w ubiegłą sobotę (26.08). Podczas działań skontrolowali 79 pojazdów i nałożyli 56 mandatów za przekroczenie dopuszczalnej prędkości.

W całej Małopolsce policjanci skontrolowali prawie 2500 pojazdów i ujawnili 2023 kierujących przekraczających prędkość. Ponadto reagowali na szereg innych wykroczeń w ruchu drogowym. Za ujawnione naruszenia prawa nałożono 1915 mandatów karnych.

Analizy stanu bezpieczeństwa pokazują, że sprawcami wypadków drogowych są przede wszystkim kierowcy – powodują oni 3/4 wypadków, główną ich przyczyną jest niedostosowanie prędkości do panujących warunków ruchu.W roku 2016 w Małopolsce z tej przyczyny zaistniało 808 wypadków drogowych w których zginęło 45 osób, a 1999 doznało obrażeń ciała.

Prosimy o spokojną i bezpieczną jazdę. Brawura, pośpiech, chęć zaimponowania innym to czynniki, które wpływają na zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

KPP BrzeskoSlider


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *