Międzynarodowy Turniej Rycerski w Dębnie / 17 września

Jak zwykle wraz z końcem lata, Muzeum Okręgowe w Tarnowie oraz Dębińskie Centrum Kultury organizuje wielkie historyczne wydarzenie plenerowe jakim jest Międzynarodowy Turniej Rycerski „O Złoty Warkocz Tarłówny”, który odbędzie się 17 września 2017 r. (w niedzielę) w otoczeniu renesansowego zamku w Dębnie.

Jest to impreza o długiej historii, albowiem jej początki sięgają lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.

Przez lata przybywało wykonawców, podnosił się także poziom odtwórstwa historycznego w naszym kraju. Korzystając z tych korzystnych tendencji udało się organizatorom utrzymać wysoki poziom wykonawczy i rekonstrukcyjny, zrezygnowano zdecydowanie z uczestnictwa grup, które cechuje mierna jakość odtwórstwa.

W tym roku, tradycyjnie Dębno odwiedzą zbrojni reprezentujący Polskę, Węgry oraz Słowację. Nie zabraknie stałych gości, czyli jazdy Sandomierskiego Ośrodka Kawaleryjskiego, który każdego roku pokazuje się w nowej choreografii konnej. Cały czas koloryt placu boju oraz zamkowych okolic zapewniać będą przyjaciele Dębna z Agencji Eventów Historycznych „Sarmata”, którzy bawić będą publiczność niebanalną konferansjerką. Zabraknąć nie powinno także potężnie grzmiących armat polskich, ale i tych przyciągniętych przez Zespół Historyczny „Berezun”. Pojawią się też niezawodni Węgrzy, reprezentujący Zakon św. Jerzego z Wyszehradu.
Z pewnością dwoma momentami kulminacyjnymi będzie bitwa o zamek, która cieszy się szczególnym zainteresowaniem widzów.

Elementem najważniejszym zaś będzie rozegranie finałowego pojedynku na miecz o trofeum jakim jest „Złoty Warkocz Tarłówny”.

Przypomnieć należy tutaj, że właśnie w Dębnie zwyciężali, bądź pokazywali się z najlepszej strony rekonstruktorzy stanowiący dzisiaj trzon rycerskiej reprezentacji Polski. Także i w tym roku, w Dębnie, pojawią się zbrojni pretendujący z pewnością do roli i godności bycia członkiem kadry narodowej.

Całość tego wyjątkowego spotkania z historią trwać będzie przez sześć godzin, od 13 do 19.

Obok walk, usłyszeć będzie można kilkudziesięciominutowy koncert muzyki szkockiej w wykonaniu grupy Pipes and Drums z Częstochowy. Po zakończeniu części bojowej zaś, organizatorzy zapraszają na koncert grupy Shamrock i spotkanie z muzyką celtycką.

Całość, jak zawsze, zwieńczy pokaz sztucznych ogni.
Podczas Turnieju istnieć będzie możliwość zwiedzenia Zamku w Dębnie.

Ceny biletów:
8 złotych – normalny
4 złote – ulgowy
4 złote – bilet na zamek
Dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny.

 

muzeum.tarnow.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.