ad2
ad2
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)

Borzęcin. Wybudowano kolejną drogę osiedlową

W gminie Borzęcin zrealizowano kolejny zakres prac, polegający na uzbrojeniu terenów osiedlowych w niezbędny układ komunikacyjny. Tym razem inwestycję prowadzono na Osiedlu Działki w Borzęcinie, gdzie wykonano podbudowę pod nawierzchnię drogi Działki IV oraz wybudowano chodnik.

– Działki budowlane w naszej gminie cieszą się dużym zainteresowaniem, a na osiedlu w samym Borzęcinie gminny  zasób nieruchomości został już niemal wyczerpany. Zainteresowanych przyciąga atrakcyjna lokalizacja i niskie ceny. Ar działki można u nas kupić już za 2-2,5 tysiąca złotych. I takie mniej więcej ceny obowiązują w ramach rozpoczętej niedawno sprzedaży atrakcyjnych działek budowlanych, położonych w sąsiedztwie kompleksu leśnego w Borzęcinie-Łazach – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

Gmina Borzęcin dba o infrastrukturę na powstających i rozrastających się osiedlach, budując m.in.  drogi i chodniki. – W przypadku Działek IV, została na chwilę obecną wykonana podbudowa drogi. Ma to związek z tym, że droga służy jako dojazd do prowadzonych jeszcze w jej zasięgu budów. Docelowo, na tym ciągu komunikacyjnym zostanie wykonana nawierzchnia bitumiczna – tłumaczy wójt Kwaśniak. – Na uprzednio przygotowanym terenie, gdzie w poprzednich latach wykonano kanalizację deszczową wybudowaliśmy oczekiwany przez mieszkańców chodnik. 

Budowę drogi wewnętrznej – osiedlowej Działki IV w Borzęcinie prowadzono na odcinku 120 metrów. Zakres zrealizowanych prac obejmował wykonanie chodnika z kostki brukowej wraz ze zjazdami oraz podbudowy drogi z kruszywa łamanego.

___

UG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.