MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Brzescy policjanci uczcili 98 rocznicę powstania Policji

36 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Brzesku otrzymało mianowanie na wyższy stopień policyjny. Wśród awansowanych znalazł się sam Komendant Powiatowy Policji w Brzesku mł.insp. Mirosław Moryl. 

Piątkowe (28.07) powiatowe obchody Święta Policji miały wyjątkowo uroczystą oprawę. W pięknej scenerii średniowiecznego, zabytkowego pałacu Kępińskich w Szczurowej brzescy policjanci odebrali nominacje na wyższe stopnie policyjne. W uroczystości wzięli udział pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Robert Strzelecki, kierownictwo brzeskiej komendy, na czele z jej komendantem insp. Mirosławem Morylem oraz grono znamienitych gości, wśród których nie zabrakło przedstawicieli władz państwowych i samorządowych – Wiceministra Zdrowia Pani Józefy Szczurek-Żelazko, Wicestarosty Brzeskiego Pana Ryszarda Ożóga, Zastępcy Burmistrza Brzeska Jerzego Tyrkiel, gospodarza tej uroczystości – Wójta Gminy Szczurowa Mariana Zalewskiego, lokalnych parlamentarzystów i samorządowców, przedstawicieli prokuratury, służb mundurowych oraz byłych komendantów brzeskiej jednostki. Swoją obecnością zaszczycił także Diecezjalny Duszpasterz Policji ks. prof. Stanisława Sojka.

Pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Robert Strzelecki w asyście Komendanta Powiatowego Policji w Brzesku insp. Mirosława Moryla wręczył akty mianowania na wyższe stopnie służbowe funkcjonariuszom oraz Brązową Odznakę „Zasłużony Policjant”. Zanim jednak to nastąpiło, sam szef brzeskiej jednostki z rąk p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Roberta Strzeleckiego odebrał akt nominacyjny, gratulacje oraz pamiątkową szablę.

Insp. Mirosław Moryl podkreślił, że Święto Policji to doskonały moment, aby podziękować policjantom za poświęcenie w służbie. Skierował słowa uznania do policjantek i policjantów, którzy z pełnym zaangażowaniem i oddaniem czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu. Wyrazy wdzięczności skierował również do rodzin policjantów, bez wsparcia i wyrozumiałości, których ich służba byłaby niemożliwa. To oni żyją w obawie o zdrowie i życie swoich najbliższych.

Komendant podziękował parlamentarzystom, przedstawicielom samorządów lokalnych oraz instytucjom współpracującym z Policją za wspieranie wszelkich inicjatyw, za owocną i konstruktywną współpracę.

Do słów podziękowań przyłączyli się także parlamentarzyści, lokalni włodarze oraz wszyscy zaproszeni goście.  Pod adresem stróżów prawa padło wiele ciepłych słów i podziękowań za ich wkład włożony w zapewnienie bezpieczeństwa publicznego mieszkańcom całego powiatu.

W ramach tegorocznych obchodów Święta Policji policjanci z Brzeska zorganizowali dla mieszkańców pełen atrakcji piknik „Bezpieczne wakacje” W trakcie imprezy przypominali dzieciom i ich rodzicom o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Funkcjonariusze zagwarantowali świetną zabawę przeprowadzając liczne konkursy i zabawy, obdarzając uczestników drobnymi upominkami i odblaskami. Przeciąganie samochodu za pomocą liny przez Ochotniczą Straż Pożarną w Szczurowej i Górce, pokaz policyjnych technik i taktyk samoobrony oraz przeciąganie liny dzieci kontra strażacy, to atrakcje, które cieszyły się największym zainteresowaniem.

Policjanci z Oddziału Antyterrorystycznego z KWP w Krakowie zademonstrowali różnego rodzaju jednostki broni oraz wyposażenie specjalistyczne, ponadto na miejsce przywieźli ze sobą  łódź bojową “RIB 9 m” z dwoma silnikami 2×300 Koni Mechanicznych.

Podczas pikniku każdy mógł odwiedzić namiot policyjny, w którym policjanci pokazali sprzęt i wyposażenie policyjne, zachęcając jednocześnie do wstąpienia w policyjne szeregi, a technik kryminalistyki zaprezentował sposoby zabezpieczania śladów kryminalistycznych. Policyjna maskotka – Gryf uczestniczył w zabawach tanecznych z dziećmi oraz częstował wszystkich słodkościami.

 

Poniżej pełna lista policjantów awansowanych na wyższe stopnie :

NA PODINSPEKTORA POLICJI 

nadkom. Jarosław Dudek

NA NADKOMISARZA POLICJI

kom. Paweł Drab

NA KOMISARZA POLICJI

podkom. Tomasz Nosal

NA ASPIRANTA SZTABOWEGO POLICJI

st. asp. Piotr Ignacyk

st. asp. Renata Kaszkiewicz

st. asp. Marcin Kuliś

st. asp. Paweł Pradel

st. asp. Michał Rzepa

st. asp. Artur Wnęk

NA STARSZEGO ASPIRANTA POLICJI

asp. Grzegorz Buczak

asp. Ewelina Buda

asp. Krzysztof Wiśniowski

NA ASPIRANTA POLICJI

mł. asp. Marcin Adamczyk

mł. asp. Marcin Ćwioro

mł. asp. Krzysztof Gołąb

mł. asp. Piotr Majcher

mł. asp. Rafał Młynarczyk

mł. asp. Winicjusz Polek

mł. asp. Marek Świder

NA MŁODSZEGO ASPIRANTA POLICJI

sierż. szt. Katarzyna Kasperczyk

sierż. szt. Mateusz Kurzywilk

NA SIERŻANTA SZTABOWEGO POLICJI

st. sierż. Wojciech Biesiada

st. sierż. Dariusz Czesak

st. sierż. Monika Lis

st. sierż. Artur Wiśniewski

NA STARSZEGO SIERŻANTA POLICJI

sierż. Mariusz Biel

sierż. Paweł Magiera

sierż. Damian Oleksy

sierż. Agnieszka Smoleń

sierż. Paweł Witkowski

NA SIERŻANTA POLICJI

st. post. Andrzej Heród

st. post. Janusz Kuboń

st. post. Patryk Waśniowski

NA STARSZEGO POSTERUNKOWEGO POLICJI

post. Adrian Molasy

post. Kamil Przeklasa

SREBRNY MEDAL ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ – wręczenie nastąpi w KWP w Krakowie w terminie późniejszym

asp. szt. Piotr Burakowski

nadkom. Jerzy Migas

BRĄZOWA ODZNAKA „ZASŁUŻONY POLICJANT”

asp. Adam Bereta

st. asp. Stanisław Gawlik

asp. szt. Grzegorz Kasprzyk

asp. szt. Marek Krawczyk

Galeria zdjęć: http://brzesko.policja.gov.pl/pl/content/swieto-policji-2017-0

KPP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.