Brzesko: Przez miesiące pedofil grasował na pływalni

Informacje na które udało nam się natrafić jasno wskazują, że na Brzeskiej pływalni przez dość długi czas grasował pedofil. Około dziesięciorga dzieci zgłaszało swym rodzicom, że jeden z klientów basenu zachowuje się bardzo dziwnie. Relacje które przekazywały tak bardzo ich zaniepokoiły, że sprawa została zgłoszona na policję. Na podstawie tego zgłoszenia brzeska prokuratura rejonowa wszczęła śledztwo. Kilka dni później zatrzymany został 44-letni Piotr G. mieszkający w okolicy Brzeska.

Jak podaje Adam Leśniak – Zastępca Prokuratora Rejonowego w Brzesku – Piotr G. usłyszał 4 zarzuty w tym doprowadzenie osoby małoletniej do poddania się czynnościom seksualnym. Z zebranych relacji wynika, że do tych zdarzeń na terenie pływalni mogło dochodzić między marcem  a majem. Jednak informacje te będą jeszcze weryfikowane w trakcie przesłuchań dzieci które mają się odbyć w najbliższych dniach. W każdym z nich weźmie udział psycholog. Oskarżonego Piotra G. dodatkowo obciąża fakt, że pod czas przeszukania jego domu znaleziono zdjęcia z pornografią dziecięcą. 44- letni mężczyzna złożył wyjaśnienia w prokuraturze i częściowo przyznał się do stawianych mu zarzutów. Są zdecydował o przekazaniu go do tymczasowego aresztu na 3- miesiące.

Sprawą ta budzi skrajne emocje wśród użytkowników pływalni. Rodzice stali się zdecydowanie bardziej czujni przebywając ze swymi pociechami na terenie obiektu. Jak donosi redakcja dziennika polskiego nie udało im się nawiązać kontaktu z dyrektorem basenu w celu sprawdzenia, czy obsługa wiedziała o działalności pedofila.

___

Brzesko.info.pl