Plac Kazimierza rozbrzmiał muzyką

Brzesko rozpoczęło wakacje od wielkiego święta miasta, które przez dwa dni żyło dobrą zabawą. Organizatorzy przygotowali atrakcje nie tylko na płycie rynku, ale na terenie całego miasta. W Ogrodzie Jordanowskim, gdzie wybrano najsympatyczniejszego psa w Regionalnym Centrum Bibliotecznym, gdzie odbył się wernisaż wystawy Andrzeja Krupińskiego ,,Zabytki Ziemi Brzeskiej w akwarelach i rysunkach” połączony z koncertem, w Brzeskim Ośrodku Sportu i Rekreacji (kręgielnia), gdzie zorganizowano międzynarodowy turniej kręglarski oraz na brzeskim rynku, gdzie koncert zagrała miejska Orkiestra Dęta.

Występy na scenie można było oglądać na Placu Kazimierza od godz. popołudniowych. Na jej deskach pojawiły się zespoły Week and Roll, The Seeds, Cyryam oraz Tomasz Mika na żywo. Sobotnią gwiazdą wieczoru była Jula. W niedzielę oprócz wykonawców muzycznych znaleźli się Show taneczno – akrobatyczne Andrzeja Starowicza oraz Sara i Jędrek w bajkowym musicalu. O godz. 19:00 na scenie pojawił się znany włoski tancerz, piosenkarz i aktor, reprezentujący najwyższą klasę „S” w tańcach latynoamerykańskich.

Pierwszy raz zaśpiewałem 10 lat temu kiedy tańczyłem z Justyną Steczkowską. Zaśpiewałem dla żartu, a ona stwierdziła, że mam przyjemny głos. Potem śpiewaliśmy razem dla zabawy, na potrzeby programu. Polubiłem tą nową dziedzinę, dzięki której można wyrażać siebie inaczej niż ruchem, aczkolwiek to wszystko czego nauczyłem się w tańcu mogę wykorzystać na koncertach. Podczas występów jest taniec, rozrywka i włoskie piosenki, które Polacy lubią – opowiadał Stefano Terrazzino.

Gwiazdą wieczoru był zespół Coma czyli polska grupa rockowa założona w czerwcu 1998 roku w Łodzi w skład której wchodzą Piotr Rogucki – wokal, Dominik Witczak – gitara, Rafał Matuszak – gitara basowa, Adam Marszałkowski – perkusja oraz Marcin Kobza – gitara.

Wybór tegorocznych gwiazd muzycznych zróżnicowanych gatunkowo był nieprzypadkowy. Dobieramy gwiazdy słuchając głosu zarówno młodych jak i tych nieco starszych  mówiła Małgorzata Cuber, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku.

W trakcie dwudniowej imprezy odbyły się również pokazy tworzenia kwiatów z foamiranu, bazar indyjski, malowanie twarzy oraz pierwszy brzeski festiwal Food Trucków.

ES

Foto: Bartłomiej Giemzagrupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *