Wielki Maraton Czytania “W świecie fantazji”

Już w najbliższy czwartek – 18 maja 2017 r. o godz. 10.00 w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 w Brzesku rusza IX Wielki Maraton Czytania – tym razem pod hasłem „W świecie fantazji”. Całość potrwa 24-godziny. Jest to impreza cykliczna i jak co roku w szkole spotkają się mali i nieco więksi miłośnicy czytelnictwa.

– Wielkie Maratony Czytania w PSP nr 2 w Brzesku stanowią już trwały element kalendarza imprez szkoły, oraz naszego brzeskiego środowiska lokalnego. Zależy nam na propagowaniu idei rozwoju kultury wysokiej, kontaktu dzieci i dorosłych z książką i jej nieocenionymi zaletami zarówno wychowawczymi jak i intelektualnymi – mówi o Agata Podłęcka – inicjatorka organizacji tej niezwykle ciekawej imprezy, a na co dzień polonistka i znana brzeska animatorka teatralna.

Dzieciaki wraz z dyrekcją i gronem pedagogicznym serdecznie zapraszają wszystkich rodziców, przyjaciół, znajomych, sympatyków książki i zwolenników osobistych spotkań z ludźmi, zwłaszcza tymi dorastającymi. Celem Wielkiego Maratonu Czytania jest promowanie czytelnictwa wśród uczniów, a przy okazji pokazanie szkoły z innej, mniej oficjalnej strony.

Honorowy patronat nad maratonem objęła małżonka Prezydenta RP – Agata Kornhauser-Duda.