MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Przyborów: Przedstawienie “Wiedźma Multimedialna”

Czytać “każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej,
ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi…”

Nam po prostu chodzi o to, żeby w ogóle czytać!!! W szkole w Przyborowie odbyło się długo oczekiwane przedstawienie pt. „Wiedźma Multimedia” przygotowane przez uczniów należących do koła czytelniczego. Spektakl miał na celu zwrócenie uwagi uczniów na problem zanikającego czytelnictwa oraz wszechobecnej i ciągle rozwijającej się techniki multimedialnej. Adresatami przedstawienia byli uczniowie szkoły podstawowej szczególnie klasy pierwszej, którzy byli pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej oraz dzieci z przedszkola.

W tym dniu naszą szkołę nawiedziły postacie z ulubionych bajek: Piraci, kapitan Sztorm, Baba Jaga z kotem i sową oraz Jaś i Małgosia. Bohaterowie poczytnych bajek musieli stoczyć walkę z Wiedźmą Multimedią oraz z wirusami. Jak to w bajkach bywa wszystko skończyło się happy endem. Prace nad przedstawieniem trwały dwa miesiące, uczniowie wspólnie z rodzicami wykonali potrzebne rekwizyty, stroje oraz oprawę plastyczną. Aktorzy wspaniale prezentowali się w swoich kostiumach, a ich gra przyciągnęła uwagę widzów, którzy z dużym zainteresowaniem oglądali spektakl. Na twarzach maluchów i starszych widać było uśmiech i zadowolenie. Całe spotkanie zakończyło się gromkimi brawami co było dla nas najpiękniejszą nagrodą za trud, jaki włożyliśmy w przygotowanie sztuki.

Obsada aktorska: Baba Jaga – Natalia Wolsza, Wiedźma Multimedia – Kamila Paździora, kapitan Sztorm – Jan Kossoń, piraci – Piotr Maślak, Bartosz Bolek, Patryk Gibuła, Małgosia – Ola Kądziołka, Jasiu – Wiktor Noga, kot – Arkadiusz Kociołek, sowa – Oliwia Borowiec, tablet – Gabriela Pacura, monitor – Amelia Tyboń.

M. Bolek